Mutfak Dolapları, MUTFAK DOLAP DOLAPLARI MONTAJ SERVİSİ MONTAJ USTASI İSTANBUL USTA SERVİSİ

MUTFAK DOLAP DOLAPLARI MONTAJ SERVİSİ MONTAJ USTASI İSTANBUL  USTA   SERVİSİ 

Mutfak Dolapları
Mutfak Dekorasyonu Ve Dolapları fiyatları modelleri
Sitemizde mutfak bilgileriyle dolu birçok Ansiklopedik bilgi bulunmaktadır.Mutfaklarla ilgili hiç bir yerde bulamıyacağınız mutfak konularını sitemizde bulabilirsiniz.Mutfak kullanıcılarını bilgilendirmek amacıyla birçok mutfak her konuda online destek verilmektedir.
                
                
Mutfak bir evin en önemli odasıdır.Yapılan mutfaklarda mutfaklara takılan taç ışık bantı gibi mutfak demir başları mutfağı şık gösterir.Mutfak dekorasyonunda mutfak rengi mutfağın kullanışında depolama üniteleri önemli bir yer alır.Klasik mutfak meşe tarzı ağaç, tahta kullanılır.Güzel şık bir mutfak ve akçaağaç Kiraz çağdaş mutfak dekorasyon tarzı olarak kullanılır.Mutfaklar genel olarak oturma guruplarının ve yemek masalarının birer parçası olarak bilinir.
Mutfak dolapları genel olarak iki veya üç kişinin rahatlıkla yemek yapabileceği alanlar olarak tasarlanır.
Mutfaklar L mutfak U MUTFAK VE önemlidir.Yer döşemeside düz mutfak olarak UCE ayrılır.Mutfak dekorasyonunda Buzlu camlı kapaklar çin ve Ahşap Paneller oldukça popiler bir yer alırlar.Mutfak dekorasyonunda bol Raflar sık sık koyulan çekmeceler ve ek çekmeceler erzaklarımızı depolamak için gereklidir.Mutfak dekorasyonunda yer döşemesi için Çini Farklı bir döşeme ama soğuk olabilir.Çini sert yüzey olduğu için kilim gerekebilir.Koyu renkli yer döşemeleri kullanılabilir.
Mutfak ile oturma grubu arasında hem mutfak tezgahı hem de yemek masası olarak kullanılabilecek, bölümler olmalıdır .-
Mutfakta depolama işlevi gören alt dolaplar önemli bir kullanım alanıdır.Dekoratif, amaçlı açık Raflar mutfakta görselligi ön plana atar.Tezgah üstü dolaplar çok eşyalı evlerde daha sık tercih edilir.
-Mutfakta geçirilen zaman bir zevk haline gelmelidir.
Mutfakta kullanışlı mutfak tercih edenler sık Raflı modelleri tercih etmelidirler.Evinizin bütün Ev dekorasyonu mutfağınızla uyum sağlamak zorunda değil.
-Fonksiyonelliğin ön plana çıktığı günümüzde mutfaklarda laminat kapaklar, krom aksesuarlar, dolap kapaklarında kumlu camlar çok sık kullanılmaktadır. Boy dolapları hem depolama ve erzak dolabı olarak mutfakta çok şık görünüm sergiler.-Ahşabın öne çıktığı country tarzında kaliteli tasarımlar günümüzde ön palanda olmaktadır.Genelde koyu, patine edilmiş ahşap dolaplar, çıtalı açık Raflar, eski sıvalı Davlumbaz gibi öğeler kullanılabilir.-Tezgah ve dolaplar arasında, Ahşap, seramik tarzı desenler kullanılabilir.Seramik ebadının küçük olması görsellik açısından büyük önem tasir.
Mutfak alanı oldugundan büyükmüş gibi durur.
-Mutfakta üç temel alan olan bölümler yemek pişirme, hazırlık ve yıkama Alanlarının arasında belli mesafeler bırakılmalı.
-Genellikle açık mutfaklarda kullanılan L
mutfak Yerleşimi kare ve küçük
mutfaklar için de ideal bir düzendir.
mutfak daha çok depolama ve çalışma alanı sağlar, yürüme Mesafeleri en aza iner.
– Mutfak düzeninde buzdolabı kapıya en yakın yere konulmalıdır.
-Dilerseniz modüler hazır mutfak kullanabilirsiniz ya da kendi mutfağınıza göre tasarım yaptırabilirsiniz.
-Aksesuar olarak aspiratör, eviye, Raylı boy kiler dolabı, tezgah altı Raylı kiler dolabı, döner sepet, döner raf, tezgah üstü kepçelik, baharatlık ve kitap rafi kullanılabilir.
-Yer döşemesinde rengi koyu olmayan, doğal granit, doğal KOMPOZE taşlar, mermer, suni mermer, traverten kullanabilirsiniz.
Mutfak tasarım & Dekorasyon
Mutfak kullanım alanı geniş ve ferah olmalıdır. Mutfağınızı düzenlerken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi Doğu dizayndır.
Örnek olarak: ateş elementini fırın veya ocak: su elementini eden buzdolabı, bulaşık makinesi ve lavabo ile yan yana ya da karşılıklı olmaması gerekir. Su ve ateş kesinlikle Karşı Karşıya gelmemeli. Lavabo (su) ve Ocak (ateş) yan yana yok edici Döngü oluşturur.
* Mutfak ve tuvalet kapıları Karşı Karşıya olmamalı.Aksi halde istenmeyen rahatsızlıklar meydana gelebilir.
* Mutfak `ta Ocağın bulunduğu Duvarda
pencere olmamalı. * Mutfak `ta Yemek yaparken rahatlık ön planda olmalı.
* Ya da yemek odasından daha Mutfak salonu
Aşağı seviyede olmalı aksi taktirde yemek kokusu salona kadar ulaşabilir. *
Mutfak `ta – Yemek ve yiyecek bereketi sembolize eder. Mutfaginiz giriş kapısının dogru
yerde olması lazım. * Mutfak `ta Ocak ve tuvaletin aynı Duvarda olmaması gerekir.Bu görüş toplumsal olarak dogru bulunur.
* Mutfak kapısı ya da ocak karşısında merdiven bulunmamalı.Aksi halde bi
takım kazalara sebebiyet verilebilir, Mutfak `ta Depolama Üniteleri ve kiler dolabının önemi
* Mutfağınızdaki depolama üniteleri de büyük önem taşır.Bunun için tavana kadar yükselen tezgah üstü dolapları kullanmanızda fayda var. Eğer mutfaginiz müsaitse boy dolapları da kullanabilirsiniz. Mutfağınıza dekoratif objelerle renk katmak isterseniz bazı duvarlara açık Raflar monte edebilirsiniz.
* Büyük bir mutfaginiz varsa yemek masasının üzerine modern Görünümlü sallanabilen bir avize asabilirsiniz. Ancak mutfaginiz Darsa tavana monte edilebilen karpuz avizelerden kullanmanızda Fayda var.
Dolap içi sistemleri
Mutfak `ta – Kırmızı, turuncu gibi canlı renkleri mutfağınızda kullanırken dikkatli olmanızda fayda var. Çünkü bu renklerin yemek yeme isteğini artıran özellikleri var. Bir Uzakdoğu felsefesi olan Feng Shui, bu renklerin daha dikkatli kullanılmasını tavsiye ediyor. Mutfağın ateş enerjisi açısından zengin bir mekan olduğunu ileri süren Feng Shui; ocak ve fırının üstünde kırmızı rengin kullanılmasını öneriyor.
Mutfakta vakit geçirmekten hoşlanmıyorsanız, mutfağınızı dekore ederken işlevsel özellikleri olmasına dikkat etmelisiniz. Raylı kiler ve döner sepet gibi dolap içi sistemlere yer verebilirsiniz. Biraz masraflı olabilir.Mutfak modellerinde sınırsız renk seçeneği sunan mutfak tamamen kişiye özel mutfak dekorasyonu yaparak kişiye özel tasarımlar sunmaktadır Ama bu sistemler açıdan.
mutfak dolabı yaptırırken dolap içlerini sık Raflı olanlardan tercih etmeniz kullanış açısından yararınıza olacaktır.
Mutfak dolapları ömrü kullanılan malzemenin kalitesine bağlı olduğu için kaliteli malzemeden yaptırarak yıllar boyu kullanabilirsiniz.Evinize Mutfak dekorasyonu yaptırırken  mutfak dekorasyondan destek alabilirsiniz.

sabriusta tarafından yayımlandı

aloustaservisi.com mobilya montaj ustası 0538 786 5518

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: